Merlinit – nositeľ mágie

Donedávna som ani netušila, že aj takýto kameň jestvuje. Natrafila som naň úplne náhodou, keď som cez dr.googla hľadala informácie k úplne inému kamienku. Merlinit je údajne známy svojimi magickými silami, ktoré by, podľa niektorých zdrojov, mali siahať až do čias kráľa Artuša a jeho pomenovanie by malo byť práve podľa mena čarodejníka Merlina. Tento kameň je považovaný za „kameň sebaovládania“.

Ako som tiež zistila, u nás sa zatiaľ veľmi zohnať nedá. No napriek tomu sa mi podarili kúpiť si zatiaľ aspoň náramok. Hádam sa niekedy dostanem aj k nejakej drúze alebo inej verzii tohto kameňa. A teraz niečo k jeho vlastnostiam.

Merlinit – je opalizovaný biely chalcedón (dendritický opál alebo dendritický achát). Náleziská s týmto minerálom sú/boli napr. v Anglicku, Novom Mexiku, či v Austrálii, ale väčšina zdrojov uvádza, že v súčasnosti sa ťaží len v Novom Mexiku.

Farba – primárne biela a čierna, vyskytuje sa aj v odtieňoch šedej, krémovej, modrosivej.

Vzhľad – opalescentný s listovými papraďami šedej a čiernej farby.

Čakra – Solar Plexus, Tretie oko.

Vlastnosti
Merlinit je považovaný za magický, čarovný kameň, ktorý v sebe uchováva múdrosť všetkých šamanov, alchymistov, kúzelníkov, veštcov a ďalších bytostí, ktoré sa zaoberajú kúzlami a mágiou. V jeho dvoch základných farbách (biela a čierna) sa spájajú duchovné a zemské vibrácie, preto je niekedy označovaný aj za kameň duality. Merlinit uľahčuje vstup do duchovného a šamanského sveta, či napojenie sa na duchovných sprievodcov alebo prírodné sily. Údajne umožňuje aj napojenie a čítanie zo záznamov Akáše (označovaná aj ako Kronika Akáše – čo je vlastne tzv. úschovňa všetkých ľudských skúseností, všetkých udalostí, vesmírna databanka, ktorá obsahuje minulosť, súčasnosť aj budúcnosť. Niekedy sa jej hovorí aj Kniha života, ktorá obsahuje kolektívne nevedomie a záznamy duše, duší). Merlinit by mal byť tiež nápomocný pri cestovaní do minulých i budúcich životov a pozrieť sa tak na to, čo nás čaká. Merlinit môže podporovať kreativitu, zlepšovať naše organizačné schopnosti a prinášať harmóniu, či šťastie. Na druhej strane by však mal byť schopný zaistiť nám aj prežitok temnej noci duše, pokiaľ ho potrebujeme k rastu, t. j. dodá vám odvahu čeliť svojmu tieňu a naučí vás akceptovať a prijať s pochopením aj tú vašu stránku osobnosti. Energie merlinitu vám pomôžu integrovať tento aspekt vás samých do vášho života bez toho, aby ste ublížili ľuďom, ktorých máte radi. Z vašich vzťahov odstráni všetko, čo vo vás vyvoláva pocit ublíženia, hnevu alebo žiarlivosti. a odstráni akúkoľvek stopu pochybností, nelojálnosti alebo neistoty. Merlinit vám pomôže prejsť k energiám zameraným na svetlo, ktoré budú prospešné pre vás aj pre vaše okolie a navyše vás odbremení od vplyvov, vďaka ktorým ste sa cítili malí a bezvýznamní. Vibrácie merlinitu vo vás môžu stimulovať duchovný rast a môžu vám pomôcť preniknúť do duchovného sveta. spája sa s intuitívnou čakrou tretieho oka a univerzálnym poznaním., priťahuje synchronicity. Okrem toho vám pomáha, aby ste zostali otvorení a prístupní, aj keď ste sami mohli trpieť zlými skúsenosťami a zlepšuje vaše organizačné schopnosti.

Pozor – merlinit zvyšuje vibrácie iných kameňov, takže je potrebné dávať pozor s akými kameňmi ho kombinujete. A ešte je vhodné podotknúť, že v merlinite je “ukrytá” dosť silná energia, takže pri práci s jeho energiou sa odporúča opatrnosť.

Liečebné využitie
Merlinit sa dá využiť na liečenie tráum z minulých životov a pre vnesenie harmónie do nášho súčasného života. Uvádza do rovnováhy zložky jin a jang a nastoľuje súlad medzi mužskou a ženskou energiou, medzi vedomím a podvedomím, medzi rozumom a intuíciou. Povzbudí vás, aby ste si odpustili, prijali sa takí, akí skutočne ste a aby ste mali radi samých seba. Merlinit pomáha pri liečení ochorení súvisiacich s črevami, srdcom, krvným obehom, zápale pľúc, kožných ochorení, môže poskytnúť úľavu pri bežných bolestiach hlavy, zlepšuje videnie a celkové funkcie oka, podporuje stabilizáciu nervového systému a pomáha liečiť fyzické problémy spôsobené emocionálnym stresom.

Umiestnenie
Noste na krku alebo priložte za uši, aby ste získali prístup do minulých životov. Ak položíte merlinit pod vankúš, pomôže vám uvoľniť a upokojiť sa, vďaka čomu môžete zas mať pokojný spánok (najmä, ak máte práve nejaké ťažšie obdobie alebo trpíte nespavosťou). Môže vám pomôcť aj pri adaptácii na ľudí napr. v novej práci (vtedy je vhodné umiestniť ho tam, kde sa zvyčajne stretávate s týmito ľuďmi, aby ste správne nasmerovali jeho energiu).

Čistenie a nabíjanie
Merlinit možno vyčistiť pod tečúcou vodou alebo pomocou hnedej ryže, dokonca aj pomocou zvuku (nemám odskúšané a doteraz som ani nenašla presné info o aký zvuk, či frekvenciu by sa malo pri čistení kameňa jednať). Čistenie a zároveň i nabíjanie merlinitu sa robí aj jeho umiestnením na slnečné (nie prudké) svetlo alebo na mesačné svetlo, pričom sa odporúča, aby bol kameň položený na zemi, aby z neho ľahšie odišla negativita.

Zdroje:

Kamene na vzostupe – Merlinit

Svět minerálů – Merlinit – kámen duality

Tajemná Hékaté – Merlinit

Minerals-Stones – Opál – dendritický (merlinit)

Masáže, fyzioterapie, šperky – Merlinit Světlo za oblaky

Na křídlech Andělů – Merlinit

ŽENA-IN – Kámen merlinit v sobě nese otisk moudrosti

Kamenovo – Merlinit

Healing Crystals For You – Merlinite Spiritual Meanings & Uses

Gemstonist – Merlinite: The Ultimate Guide to Meaning, Properties, Uses

Hibiscusmooncrystalacademy – How to Tell the Difference | Merlinite, Mystic Merlinite …

Crystals and Jewelry – Merlinite: Meanings, Properties and Powers

Gemstagram – Facts About Merlinite: Meanings, Properties, and Benefits

Peaceful mind – Merlinite

The Empress & Wolf – Merlinite Dendritic Opal

Gemexi – Dendritic Opal – Color, Facts, Power, Mythology, History And Myths

Life’s Treasures Kauai – Merlinite “The Magic Bearer”

Pridaj komentár

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: